Пат во Европа 2013
01.Jul.2013
Rate this item
(0 votes)

Светот е како книга и оние кои не патуваат читаат само една страница од него – Св. Августин

Отсекогаш сте имале желба за патување, нови авантури и нови познанства? Сте сонувале за Бранденбуршката капија, Ајфеловата кула, Римскиот колосеум или плажите во Барселона? Сакаш на младите Европјани лично да им го препорачаш местото од каде што доаѓаш, храната што си ја јадел и виното што си го пиел носејќи им брошури од Македонија?

Сте ли за едно поинакво лето?

И ова лето, повторно со проектот „Патуваме во Европа“  12 студенти од Македонија ќе добијат уникатна можност еден месец да ја истражуваат Европа и да ја промовираат својата земја.

Патувањето започнува на 20 јули,а ќе трае цел месец.

Крајниот рок за пријавување е 5 јули, условите за учество и сите информации околу проектот можат да се пронајдат на www.patvoevropa.org.mk

Избраните студенти ќе добијат 3 дена во Берлин, каде ќе се дружат со своите врсници од регионот. Ќе добијат и Интер-реил карта за патување со воз до сите дестинации во ЕУ, ISIC картичка,  како и џепарлак за да поминат незаборавни 22 дена запознавајќи ја онаа земја или оној град во Европа кои самите тие ќе изберат да ги посетат.

Read 4503 times Last modified on Wednesday, 10 August 2016 14:37
Tea

Template Settings

Color

For each color, the params below will be given default values
Blue Dark_Blue Cyan Purple Green Tomato Yellow

Body

Background Color
Text Color

Spotlight10

Background Color

Footer

Note: Layout Contact-Us is applied only for menu Contact Us and menu About Us.
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family
Direction